Luka Dončić naslov španskega prvaka proslavil s slovensko zastavo

Slovenski košarkarski biser Luka Dončić je s 17 leti postal najmlajši košarkar v zgodovini španske lige, ki se je okronal z naslovom državnega prvaka.

Real Madrid, v katerem igra tudi Luka Dončić je v letošnjem “El Classicu” večno tekmico Barcelono premagal s 3:1 v zmagah.

Uvodno tekmo je v gosteh izgubil za točko (99:100), nato pa so sledile tri zaporedne zmage, prva v gosteh (90:70) in še dve pred domačimi gledalci (91:74 in 91:84).

Mladi slovenski košarkar, na katerega resno računa tudi slovenska izbrana vrsta v kvalifikacijskem boju za evropsko prvenstvo 2017, na prvi in četrtifinalni tekmi ni zaigral, na drugi je na parketu prebil dve minuti (dve točki, skok), na tretji pa 10 minut (štiri točke, štirje skoki).

Po koncu četrte, odločilne tekme, se je Luka ovil v slovensko zastavo in se tako s soigralci veselil naslova državnega prvaka.