Maribor potopil grškega velikana!

Maribor si je z uspešnimi poletnimi nastopi priigral evropsko jesen, to pa je začel z zmago. Pred domačim občinstvom so potopili grški Panathinaikos.

Kombinatorna in kreativna igra v napadu ter čvrsta in skoncentrirana v obrambi sta včeraj odlikovala nogometaše Maribora, ki so pred domačim občinstvom s kar 3:0 premagali grški Panathinaikos.

Mrežo grškega vratarja Orestisa Karnezisa je v 25. minuti načel napadalec Robert Berić, po uri in dveh minutah je vodstvo povišal Agim Ibraimi, piko na i pa je po uspešno izvedeni enajstmetrovki dve minuti pred koncem dodal Marcos Tavares, ki je ob golu prispeval še dve podaji.

Preostali dve ekipi v skupini J (rimski Lazio in londonski Tottenham) sta se na Otoku razšli brez zadetkov, tako da je četa Darka Milaniča po prvem krogu celo na prvem mestu.

Naslednja tekma Maribora bo na sporedu četrtega oktobra. Štajerci se bodo odpravili na vroče gostovanje k Laziu.