Mladi upi 2015: Znani so finalisti

Strokovna komisija je na podlagi razpisnih pogojev izmed vseh prijavljenih kandidatov pripravila ožji izbor nadarjenih športnikov, umetnikov in znanstvenikov, ki z izjemnimi dosežki v svoji panogi še posebej izstopajo.

Letošnjo strokovno komisijo, ki odloča o izboru finalistov, sestavljajo športni psiholog mag. Aleš Vičič, atletinja Brigita Bukovec, pomočnica ravnatelja na Gimnaziji Ledina Helena Osterman, znanstvenik in pedagog doc. dr. Robert Repnik, pevka Jadranka Juras, ravnateljica OE Glasbene šole Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana Polona Češarek in svetovalka za upravljanje s človeškimi viri v Zavarovalnici Triglav, d. d. Barbara Luckmann Jagodič.

Omenjena sedmerica uglednih strokovnjakov je tako sestavila seznam 20 nadarjenih posameznikov iz vse Slovenije, končno pa bo izbrala tudi prejemnike finančne nagrade, pri čemer bodo enega določili glasovalci.

Zmagovalci razpisa bodo znani sredi maja 2015, spoznati pa jih bos mogoče tudi v finalni oddaji Znan obraz ima svoj glas, ki bo na sporedu 17. maja ob 20.00 na POP TV.

mladi

Seznam ožjega kroga finalistov razpisa Mladi upi 2015:

– Matija Muhar, met kopja, Atletski klub As Kranj
– Sven Lah, tenis, Teniški klub Terme Ptuj
– Vito Vodenik, plavanje, Plavalni klub Branik
– Lucijan Kobal, taekwondo, Taekwondo klub Dragon
– Tanita Kaja Černe, umetnostno kotalkanje, Kotalkarski klub Pirueta
– Domen Davidović, sabljanje, Športno društvo Tabor, sabljaška sekcija Duel Tabor
– Liza Urbančič in Špela Urbančič, cheerleading, Šolsko športno društvo Log Dragomer
– Miha Ivanič, badminton, Badminton klub Medvode
– Janja Garnbret, športno plezanje, Šaleški alpinistični odsek
– Klemen Popit, reli, Avtomoto društvo Slovenija avto
– Sara Kragulj, ritmična gimnastika, Športno društvo Moste
– Patricija Crnkovič, sodobni ples, Društvo Kazina
– Lara Ružič Povirk, poezija, Društvo Studium
– Tea Bajc, balet, Ballettakademie der Wiener Staatoper
– Jošt Lampret, kontrabas, Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana
– Maja Horvat, violina, Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana
– Teja Udovič Kovačič, klavir, harmonika, Konservatorij za glasbo in balet Maribor
– Aleš Zupančič, kemija, ekologija, Gimnazija Novo mesto
– David Popović, naravoslovje, matematika, Gimnazija Bežigrad
– Rok Šmejic, telemark smučanje, Telemark klub Kranj

Pripravil: Uroš Kotnik
Foto: konj-zveza.org

Leave a Reply